Борисов отказва преговори за втори и трети мандат: Отиваме на избори!

четвъртък, 4 юли 2024, 06:46

Борисов отказва преговори за втори и трети мандат: Отиваме на избори!

Размер на шрифта

Правителство на ГЕРБ ще има, когато аз съм премиер. На шега го казвам, само за вас. Днес нали се шегуваме след вчерашния тъжен ден, обяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
Вече сериозен той обяви още: "Вчера стана ясно, че отиваме на избори".
На въпрос дали ГЕРБ-СДС ще подкрепи мандат, ако той отиде в ПП-ДБ, Борисов отсече: "Не, не, не, не".
Той припомни, че още преди да рухне ДПС е казал, че партията му няма да даде подкрепа за втория мандат.
"Няма да участваме повече в преговори и това го казахме ясно на всички", настоя лидерът на ГЕРБ.
По думите му комбинацията Борисов и Пеевски след вчера е рухнала.
"След мощните ви репортажи за "Величие", дни наред как някой ги плаши, ще ги напазарува, как с трикове щели да направят правителство на Борисов, всичко ви рухна вчера. Показаха си всички новите лица - показаха лидера на новата сглобка Костадин Костадинов, Кирил Петков стоеше и гледаше с Денков как той се разпорежда. Новият Пеевски в парламента е Костадин Костадинов", настоя Бойко Борисов.
В отговор на въпрос има ли опасност за националната сигурност от разцепването на ДПС, той отговори: "Докато е ГЕРБ, докато има в него много български мюсюлмани, няма никаква опасност".
Бойко Борисов посочи, че това са вътрешнопартийни неща, които е имало и в други формации, включително и ГЕРБ. 

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!