понеделник 1 юни 2026 15:11
понеделник, 1 юни 2026, 15:11
Серина Уилямс се оттегли от тениса през 2022 година.
СНИМКА: БГНЕС
Размер на шрифта
Американската тенисистка Серина Уилямс ще се завърне на професионалния корт за турнира на трева в Берлин, който започва на 15 юни, съобщава агенция ДПА.
Носителката на 23 титли от Големия шлем, която вече на 44 години, е играла за последно през 2008 в германската столица, когато надпреварата бе на клей.
Уилямс не е потвърдила официално завръщането си в тениса, но се очаква тя да играе и на "Куинс Клъб" в Лондон. Там тя вероятно ще се включи в схемата на двойки, а нейна партньорка да бъде 19-годишната Виктория Мбоко. Канадката бе попита на "Ролан Гарос" дали ще играе с американката, но отказа да потвърди.
Серина Уилямс прекрати състезателната си кариера след края на откритото първенство на САЩ през 2022-а, но слуховете за нейното завръщане датират от миналия сезон.
По публикацията работи: Любомир Тодоров
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!