Пернишкият кмет е срещу изграждането на ветрогенератори в Голо бърдо
сряда 17 юни 2026 22:45
сряда, 17 юни 2026, 22:45
Снимката е илюстративна
СНИМКА: BNR
Размер на шрифта
Кметът на Перник Станислав Владимиров се обяви срещу изграждането на ветрогенератори между Перник и Радомир в планината Голо бърдо.
С пост в социалната мрежа той даде рамо на недоволството на жители на Перник и Радомир, които се противопоставят и събират подписка срещу инвестиционното намерение за изграждането на 18 ветрогенератора в Голо бърдо.
"Докато съм кмет всеки законов механизъм ще бъде използван, за да не се осъществи този проект”, написа Владимиров.
На 22 юни на сесия в Радомир ще бъде разгледана докладна записка за изработването на проект за ПУП за нов електропровод, който да захранва ветрогенераторите.
Същият ден жители на Перник и Радомир се събират пред общината в Радомир, за да изразят недоволството си и присъстват на сесията. "На карта е заложено бъдещето на природата ни, здравето ни и земите, в които живеем”, се казва в призив разпространен чрез социалната мрежа.
По публикацията работи: Мерим Тенев
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!