Майката на загиналия Филип Арсов: Бавното правосъдие е липса на правосъдие

четвъртък, 18 юни 2026, 09:55

Пред Съдебната палата се провежда протест на сдружение „Ангели на пътя“.

Пред Съдебната палата се провежда протест на сдружение „Ангели на пътя“.

СНИМКА: БТА

Размер на шрифта

Сдружение "Ангели на пътя" организира протест пред Съдебната палата в София преди началото на заседанието за смъртта на 14-годишния Филип Арсов, който загина през 2023 година, след като беше ударен от автомобил на пешеходна пътека в центъра на столицата.

Делото започва отначало, тъй като след 25 съдебни заседания по искане на близките на момчето съдия Снежина Колева си направи отвод. Днес се очаква разпоредителното заседание с новия съдебен състав.

"От новия съдебен състав очаквам бързо преминаване на всичките заседания. Надявам се, разбира се, те да са по-малко. Очаквам да не се протака така, както направи предишният състав. Знаете, 23 заседания, две години и ние се връщаме в изходна позиция. Тук не говорим за справедливост. Тук говорим за една отговорност, която трябва да се понесе от извършителя. Тук говорим за адекватна присъда на един пътен убиец и за ясно послание към всички нарушители, които си позволяват такова поведение на пътя", сподели Николина Петкова - майка на загиналия Филип.

Петкова каза още, че почти е загубила надежда и вяра в съдебната система у нас.

"При нас две години и нещо виждаме в много други случаи три, четири, пет, шест, седем, вече не ги броим. Бавното правосъдие е липса на правосъдие. Това е основното, което се случва в нашата държава", каза още тя.

По публикацията работи: Ерол Емилов

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!