The Wailers идват в София с юбилейно турне през юли
"Таралеща" ще подгряват концерта на 15 юли във Vidas Art Arena
петък 19 юни 2026 12:30
петък, 19 юни 2026, 12:30
СНИМКА: The Wailers
Размер на шрифта
The Wailers ще изнесат концерт в София на 15 юли 2026 г. като част от световното си юбилейно турне „50 Years of Positive Vibrations“, с което групата отбелязва 50 години от издаването на албума Rastaman Vibration на Bob Marley and the Wailers.
Ямайската реге формация ще излезе на сцената на Vidas Art Arena. Концертът ще представи селекция от най-емблематичните песни от каталога на групата – от класическите години на Боб Марли до по-нови композиции. Юбилейното турне отбелязва половин век от издаването на Rastaman Vibration, един от албумите, които утвърждават глобалния успех на реге музиката.
Към събитието се присъединява и българската група Таралеща, която ще подгрява концерта. Бандата смесва афро ритми, реге и балканско звучене и има три албума зад гърба си, с участия на редица фестивали и сцени в България и чужбина.
Софийската вечер на 15 юли 2026 г. ще събере на една сцена легендарното ямайско реге наследство и съвременната българска алтернативна сцена.
По публикацията работи: Екип на БНР
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!