Свят Европа

Новина

След оставката на Стармър

Не е ясно дали ще има среща ЕС - Великобритания

Киър Стармър

Киър Стармър

СНИМКА: БТА

Размер на шрифта

Оставката на Киър Стармър от премиерския пост в Лондон накара Европейския съюз преосмисля плановете за среща на върха на 22 юли с Великобритания.

Говорителката на Европейската комисия Паула Пиньо заяви, че Брюксел и Лондон проучват "възможността все пак да проведат срещата на върха“.

Двете страни обявиха плановете си миналата седмица, като разговорите трябваше да се състоят между Киър Стармър, председателя на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен и председателя на Европейския съвет Антонио Коща.

Вчера той заяви, че Европейският съюз е ангажиран с продължаване на сътрудничеството с Великобритания, а под ръководството на сър Киър Стармър е обърната нова страница в отношенията между Лондон и Брюксел.

Двете страни се надяваха да представят няколко споразумения относно стандартите за безопасност на храните и животните, схема за мобилност на младежите и свързването на техните системи за търговия с емисии.

В ново проучване на Европейския съвет по външни отношения 57% от анкетираните британци са заявили, че смятат, че е "грешно“ решението Обединеното кралство да напусне ЕС, взето точно преди десет години на референдум.

По публикацията работи: Георги Даскалов

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!