Доцова се срещна с председателя на парламента на РСМ

вторник, 23 юни 2026, 12:21

Михаела Доцова

Михаела Доцова

СНИМКА: БТА

Размер на шрифта

Председателят на Народното събрание Михаела Доцова се е срещнала с председателя на парламента на Северна Македония Африм Гаши, пред когото е изразила безпокойството на България във връзка със зачестилите антибългарски прояви и безпрецедентното нападение срещу дипломатически автомобили на българската мисия.

След разговора Доцова е заявила, че София очаква справедливо наказание за извършителите, така че обществото да види адекватен отговор на подобни действия, които страната ни определя като недопустими.

По думите ѝ постигнатият през 2022 г. европейски консенсус относно условията за присъединяване на Северна Македония към Европейския съюз не подлежи на предоговаряне.

По публикацията работи: Ерол Емилов

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!