вторник 23 юни 2026 15:04
вторник, 23 юни 2026, 15:04
Григор Димитров
СНИМКА: Tennis Ireland
Размер на шрифта
Участващият с „уайлд кард“ Григор Димитров започна успешно на АТР 250 турнира на трева в Майорка, Испания.
Първата ни ракета се наложи над преминалия през квалификациите австралиец Марк Полманс, 366-и в световната ранглиста, с 6:1, 7:6(3) след час и 28 минути игра и записа победа номер 50 в кариерата си на трева.
Димитров започна устремно срещата и проби за 2:0 след отличен минаващ удар. 35-годишният хасковлия продължи да доминира и направи нов брейк за 5:1. След това сервираше за спечелването на сета. Гришо поведе с 40:0 и реализира втората възможност след ас. Частта продължи 27 минути.
Във втората част българинът стигна до брейк пойнт в третия гейм от 0:40, но не успя и специалистът на двойки Полман взе подаването си. Стигна се до тайбрек. В него Димитров поведе с 3:0 точки, но смяната на половините дойде при 3:3. След това първата ни ракета дръпна с 6:3 и затвори мача при първия си мачбол след ретур в аут на съперника.
Той записа 19 печеливши удари при 16 непредизвикани грешки.
Така Григор заслужи 25 точки за световната ранглиста, където е на 164-ото място през тази седмица.
На осминафиналите
Димитров ще играе срещу „щастливия губещ“ Абдул Шелбей от Йордания, който е
номер 299 в класацията на АТР.
По публикацията работи: Любомир Тодоров
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!