вторник 23 юни 2026 17:04
вторник, 23 юни 2026, 17:04
ТЕЦ “Бобов дол”
СНИМКА: БНР
Размер на шрифта
ТЕЦ "Бобов дол" пусна спрения през май с принудителна административна мярка от МОСВ заради изпускани вредни емисии втори блок на централата - макар че самата мярка не е отменена от страна на екоминистерството. Очевидно направените предписания са изпълнени.
До дни в ТЕЦ-а ще заработи още един блок, където последните седмици се отстранява авария.
Централата не работи повече от седмица, нямаше никакво производство на електроенергия денонощия наред, след като единият от блоковете е в цялостен ремонт, който трябва да приключи през септември, а в трети блок възникна авария.
Мощността на всеки един от блоковете е 210 мегавата.
По публикацията работи: Георги Даскалов
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!