Спорт Тенис

Новина

Александър Василев отпадна на единично в Пловдив

Александър Василев

Александър Василев

СНИМКА: БФТ

Размер на шрифта

Националът на България за Купа „Дейвис" Александър Василев отпадна във втория кръг на сингъл на силния международен турнир на клей от сериите „Чалънджър", категория 50 в Пловдив с награден фонд от 56 700 евро.

19-годишният левичар отстъпи с 1:6, 5:7 на седмия поставен Сандро Коп (Австрия) след час и 56 минути игра.

Българинът допусна пробив още в първия гейм на мача, а след 1:2 загуби четири поредни гейма за крайното 1:6 в първия сет.

Василев изостана с 0:2 в началото на втората част, но успя да изравни при 2:2. Срещата вървеше гейм за гейм до 5:5, след което националът загуби два поредни гейма и след 5:7 отпадна от надпреварата на сингъл.

Братовчедът на Григор Димитров ще играе по-късно днес и на двойки. Заедно с Илиян Радулов те ще се изправят срещу Томас Фанкът (Австралия) и Аджийт Рай (Нова Зеландия).

По публикацията работи: Любомир Тодоров

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!