сряда 24 юни 2026 16:46
сряда, 24 юни 2026, 16:46
Александър Василев
СНИМКА: БФТ
Размер на шрифта
Националът на България за Купа „Дейвис" Александър Василев отпадна във втория кръг на сингъл на силния международен турнир на клей от сериите „Чалънджър", категория 50 в Пловдив с награден фонд от 56 700 евро.
19-годишният левичар отстъпи с 1:6, 5:7 на седмия поставен Сандро Коп (Австрия) след час и 56 минути игра.
Българинът допусна пробив още в първия гейм на мача, а след 1:2 загуби четири поредни гейма за крайното 1:6 в първия сет.
Василев изостана с 0:2 в началото на втората част, но успя да изравни при 2:2. Срещата вървеше гейм за гейм до 5:5, след което националът загуби два поредни гейма и след 5:7 отпадна от надпреварата на сингъл.
Братовчедът на Григор Димитров ще играе по-късно днес и на двойки. Заедно с Илиян Радулов те ще се изправят срещу Томас Фанкът (Австралия) и Аджийт Рай (Нова Зеландия).
По публикацията работи: Любомир Тодоров
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!