Свят Европа

Новина

Продължават екстремните горещини във Великобритания

петък, 26 юни 2026, 13:21

Снимката е илюстративна

Снимката е илюстративна

СНИМКА: БГНЕС

Размер на шрифта

Великобритания преживя поредна "тропическа нощ", в която температурите на много места не паднаха под 20 градуса. Иначе вчера беше счупен отново рекорда за най-висока юнска температура. 36,7 градуса бяха измерени в Мерифийлд, графство Съмърсет. Рекордни температури по време на горещата вълна бяха регистрирани във всички части на Обединеното кралство – Англия, Уелс, Шотландия и Северна Ирландия. За лондончани това е трети пореден ден с червен код.

Железопътните компании предупредиха, че проблемите в сектора ще продължат и през утрешния ден. Разредени са влаковете в лондонското метро. Хората са предупредени да пътуват само, ако това е изключително наложително. На места пожарникари се борят с горски и тревни пожари.

Много болници се напълниха с хора със здравословни проблеми в резултат на жегите. Очакват се още гръмотевични бури с проливни валежи и градушки и заплаха от наводнения. Много училища бяха затворени. В графство Кент беше наложена забрана за поливане с маркучи.

По публикацията работи: Светлин Божков

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!