Недоволство в Сарафово заради ремонта на ул. "Ангел Димитров"

събота, 27 юни 2026, 08:00

Кадри от първия протест

Кадри от първия протест

СНИМКА: БНР Бургас

Размер на шрифта

Жители на бургаския квартал „Сарафово“ ще протестират заради забавен ремонт на главния път, през който преминава основният трафик в квартала. Протестиращите са недоволни, защото 8 месеца, участък от 200 кв.метра, стои разкопан и недовършен, а в района е прашно и мръсно. 

Мариян Иванов, жител на Сарафово и общински съветник от "Възраждане", поясни:

Ремонтът беше обявен от общината, че в края на октомври ще започне. Да се изградят тротоари, парко места, дървета да се засадят. Нещо хубаво за квартала. Първо изсякохме дърветата, тъй като това е най-важно, да се махне растителността, защото дърветата пречат, създават излишна сянка, намаляват температурата  прекалено много през летните месеци. И започна едно работене, как да се изразя-иди ми, дойде ми.Един ден поработим малко, сложим две плочки. 

Хората се събират в 9 часа на входа на квартала след кръговото кръстовище. Един от организаторите -Мартин Петров, поясни, че изходът няма да бъде затварян, движението оттам ще може да се осъществява, нормално ще е то и в самото кръгово, поясни той.

Гражданите настояват проектът  за ул."Ангел Димитров" да бъде съобразен с исканията им, това беше изразено още на първия протест, който се проведе, поясни Петров:

Протестът е за по-бързо действие,със сигурност всички срокове, които са дали, няма да се изпълнят.Пътищата стоят разкопани повече от два месеца.Проектът не е променен и не е както трябва.


По публикацията работи: Десислава Златева - БНР Бургас

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!