Спорт Тенис

Новина

Вавринка се разделя с тениса на гала в Женева

петък, 26 юни 2026, 16:42

Стан Вавринка е спечелил 3 титли от Шлема.

Стан Вавринка е спечелил 3 титли от Шлема.

СНИМКА: БГНЕС

Размер на шрифта

Стан Вавринка, който е в последната година от професионалната си кариера, обяви днес, че ще организира прощалния си мач на 19 декември в Женева в компанията на бившите номер 1 в света Роджър Федерер и Анди Мъри, както и френския ветеран Гаел Монфис, съобщава Франс прес.

"След повече от 20 години на корта е време да затворя тази глава", казва носителят на три титли от турнири от Големия шлем във видео, което публикува в Инстаграм. "Преди да си тръгна, имам желание да организирам последна вечер, за да ви благодаря и да ви кажа довиждане", продължи бившият номер 3 в света, обръщайки се към феновете си. 

"За тази вечер, която е наречена "Един последен бекхенд" (бел. ред. - заради елегантния бекхенд с една ръка на швейцареца), имам шанса да разчитам на приятелите ми, с които съм преживял много хубави неща през последните години. Ще видим Анди Мъри, Гаел Монфис и Роджър Федерер", казва Вавринка.

41-годишният Стан триумфира на Откритото първенство на Австралия през 2014-а, "Ролан Гарос" през 2015-а и Откритото първенство на САЩ през 2016 година.

По публикацията работи: Любомир Тодоров

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!