Новина
Вицепремиерът Иво Христов предлага да се съживи сградата на бившия Нотариат
петък 26 юни 2026 17:48
петък, 26 юни 2026, 17:48
СНИМКА: Спаси София
Размер на шрифта
Сградата на Нотариата – паметник на културата и собственост на Министерството на културата, би могла да получи нов живот и нов обществен смисъл, смята вицепремиерът Иво Христов.
Според него запустялата сграда може да стане място, където следващото поколение даровити млади хора да намира сцена за своя талант и пространство за развитието му.
В профила си в социалните мрежи Христов съобщава, че е адресирал писмо до Министерството на културата с молба да бъде проучена възможността да започнат дейностите по консервация и реставрация на сградата, като необходимите средства бъдат предвидени в капиталовата програма на ведомството за 2027 и 2028 г.
"Културното наследство принася най-голяма полза тогава, когато бъде върнато към активен живот и не стои изолирано в градската среда. Вярвам в бъдещето на тази идея", пише Иво Христов.
По публикацията работи: Георги Нейков
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!