В НВУ бяха излъчени първенците в Международния турнир "Най-добър войн"

петък, 26 юни 2026, 18:07

В НВУ бяха излъчени първенците в Международния турнир "Най-добър войн"

СНИМКА: Министерство на отбраната

Размер на шрифта

Сержант Димитър Демирев от Сухопътни войски е победителят в международния турнир "Най-добър войн". Домакин на надпреварата, в която се включиха 13 отбора, беше Националният военен университет "Васил Левски" във Велико Търново.

Състезанието се провежда за втора година и отново негов победител стана сержант Демирев:

"Показахме колко високо е нашето ниво на подготовка. Вярвайте в нас".

В отборната надпревара първи се класира Трети отбор на многонационалната бойна група на НАТО в България.

Три дена в Националния военен университет (НВУ) и на полигона "Беляковец" професионалните войни показаха бойните и тактическите си умения, преодолявайки различни препятствия.

"Показахте смелост, дързост, нестандартно мислене. Борихте се не само с препятствията, но и със себе си. С гордост защитавайте формированията, които представлявате", посочи началникът на НВУ бригаден генерал Станчо Кайков.

Състезанието "Най-добър войн" постигна целите си, особено с привличане на подрастващите в ученическия минитурнир, който съпътстваше съревнованието, посочи заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Красимир Кънев:

"Националният военен университет сега, в момента, провежда кампания. Вашето присъствие тук със статичен и динамичен показва, че има смисъл във военната професия. Вратите са широко отворени за всички, които желаят да станат част от нас". 

По публикацията работи: Светлин Божков

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!