Спорт Други

Новина

Министър Енчо Керязов откри ДП по скокове на батут в Ямбол

събота, 27 юни 2026, 17:56

Енчо Керязов - министър на младежта и спорта

Енчо Керязов - министър на младежта и спорта

СНИМКА: ММС

Размер на шрифта

Министърът на младежта и спорта Енчо Керязов откри държавното първенство по скокове на батут, което се провежда в реновираната спортна зала „Диана“ в Ямбол.

„Днес се завръщам у дома. Тази зала беше моят втори дом. Тук съм прекарал много часове в тренировки. За да се постигнат резултати, са необходими много труд и постоянство. Искам да благодаря на господин Ревански и неговия екип за всичко, което правят за спорта в Ямбол. Гордея се, че и аз бях част от този екип. Благодаря и на господин Стоян Димитров, защото той показа как трябва да се провеждат държавни първенства и как трябва да се работи в една спортна федерация – от детския и клубния спорт до високото спортно майсторство. Искам да кажа нещо много специално на спортистите - знам, че сега не винаги чувате какво ви говорят официалните лица. Днес не всички ще спечелите медали и ще бъдете победители, но вие вече сте победители, защото сте избрали да се занимавате със спорт. Преди години аз стоях зад тази врата със свито сърце и пресъхнала уста и чаках да изляза на квадрата. Днес съм министър на младежта и спорта. Моята мечта е да създадем добри условия децата да тренират и да се състезават в такива спортни зали. Спортът е здраве. Когато имаме здрави деца, ще имаме и силна България. Искам да благодаря и на родителите, защото знам колко време, усилия и средства ви струва тези деца да бъдат тук и да ни радват с успехите си. Пожелавам на всички състезатели да изпълнят съчетанията си по възможно най-добрия начин и да бъдат доволни от себе си“, каза министър Керязов при откриването на шампионата.


СНИМКА: ММС

Официални гости на церемонията бяха кметът на Ямбол Валентин Ревански, областният управител Георги Чалъков, народните представители Иван Димитров, Стоян Петков и Ивайло Христов, както и президентът на Българската федерация по скокове на батут Стоян Димитров.

„Искам да благодаря на министър Керязов и на кмета Валентин Ревански за гостоприемството и за това, че направиха възможно държавното първенство да се проведе в тази наистина емблематична зала. Благодаря им и за това, че след няколко месеца тук ще разполагаме с ново и модерно съоръжение, в което ще можем да провеждаме подготовка на най-високо ниво. Искам да пожелая успех на всички състезатели, треньори и съдии. Нека това състезание се превърне в истински празник на спорта и на скоковете на батут“, каза президентът на Българската федерация по скокове на батут Стоян Димитров.

В държавното първенство по скокове на батут в олимпийската дисциплина участват състезатели от 15 клуба от страната. Това съобщи за БНР генералният секретар на Българската федерация по скокове на батут и член на Техническия комитет по скокове на батут към Международната федерация по гимнастика Мариела Стойчева.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!