неделя 28 юни 2026 11:50
неделя, 28 юни 2026, 11:50
СНИМКА: Кирил Фалин
Размер на шрифта
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че създава алтернатива на сегашното правителство. За всеки "министерски пост" в алтернативния кабинет ще се конкурират по двама-трима представители на партията.
На среща с младежката структура на ГЕРБ в Кюстендил Борисов обясни, че идеята е в перспектива партията отново да стане управляваща.
Идеята за алтернативно правителство лидерът Бойко Борисов обясни така:
"Да, алтернативно, за да знаят хората примерно кой ще бъде регионален министър, кой ще бъде здравен, кой ще бъде социален, кой ще бъде на екологията, по трима-четирима души за пост, за да има конкуренция, хората да ги виждат".
Борисов коментира и бюджета на кабинета Радев, кризите, които трябва новите управляващи да решат и преодоляват:
"Някои от тях са били повече министри, отколкото в редовни кабинети министри са били. Излизат сега и говорят все едно са се родили. Понеже господин Радев каза, че някои сме били с бяла памет, не, не сме с бяла памет. Имаме много добра памет, точно за подписаните от тях договори.
Е, ние проявяваме толерантност, ама те, мина месец и половина-два, продължават едно и също да говорят, вместо да се стегнат, да си поемат отговорността. Да, пасив е, разбира се, да изравнят финансите и аз мисля, че и народът ще го приеме това, когато обясниш, че е правилно. И опозицията ще го приеме, когато е правилно".
Бойко Борисов (в центъра) сред съпартийци в Кюстендил.
СНИМКА: Кирил Фалин
По публикацията работиха: Мария Йорданова, Виктория Димитрова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!