Автор:
Луиза Лазарова
Новина
Мотористи от цяла България изразиха протеста си на жълтите павета в София
петък 19 юни 2026 15:05
петък, 19 юни 2026, 15:05
Мотористи на национален протест в София
СНИМКА: Луиза Лазарова
Размер на шрифта
Мотористи излязоха на национален протест на площад "Княз Александър I Батенберг" в София заради поскъпването на застраховката "Гражданска отговорност".
Те блокираха движението по бул. "Цар Освободител", а по-късно се отправиха към сградата на Министерския съвет, където протестът приключи.
Протестиращите "волни ездачи" настояват застрахователните компании да предлагат възможност за сключване на застраховка за по-кратък срок от една година. Те искат и възстановяване на разсроченото плащане на застраховката, което според тях е било ограничено от всички дружества в началото на март т.г.
Организаторите заявиха, че именно тези промени са провокирали мотоклубовете да подадат жалби до Комисията за финансов надзор (КФН), Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) и Комисията за защита на потребителите (КЗП), както и да организират протестни действия.
Чуйте подробности в репортажа на Луиза Лазарова.
По публикацията работи: Георги Нейков
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!