Мотористи от цяла България изразиха протеста си на жълтите павета в София

петък, 19 юни 2026, 15:05

Мотористи на национален протест в София

Мотористи на национален протест в София

СНИМКА: Луиза Лазарова

Размер на шрифта

Мотористи излязоха на национален протест на площад "Княз Александър I Батенберг" в София заради поскъпването на застраховката "Гражданска отговорност".

Те блокираха движението по бул. "Цар Освободител", а по-късно се отправиха към сградата на Министерския съвет, където протестът приключи.

Протестиращите "волни ездачи" настояват застрахователните компании да предлагат възможност за сключване на застраховка за по-кратък срок от една година. Те искат и възстановяване на разсроченото плащане на застраховката, което според тях е било ограничено от всички дружества в началото на март т.г.

Организаторите заявиха, че именно тези промени са провокирали мотоклубовете да подадат жалби до Комисията за финансов надзор (КФН), Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) и Комисията за защита на потребителите (КЗП), както и да организират протестни действия.

Чуйте подробности в репортажа на Луиза Лазарова.

По публикацията работи: Георги Нейков

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!