Нови случаи на бомбени заплахи в Старозагорско

Размер на шрифта


И днес продължават сигналите за бомбени заплахи в детски и учебни заведения в област Стара Загора. Злоумишлени съобщения са получени за три училища, от тях едно в град Казанлък, другите две са за старозагорските села Братя Кунчеви и Загоре, информират от областната дирекция на МВР.

Действано е по процедура. Полицейски служители са извършили проверки навсякъде, съмнителни предмети не са намерени. Учебният процес е продължил. Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства продължава.

През вчерашния ден бомбени заплахи получиха пет училища и детски градини в област Стара Загора.

Междувременно днес около 55 хил. четвъртокласници се явиха на национално външно оценяване по български език и литература. В отделни училища е имало забавяне заради получени сигнали за бомби.  

По публикацията работи: Таня Балабанова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!