петък 27 октомври 2023 07:17
петък, 27 октомври 2023, 07:17
Размер на шрифта
Стотици работници в "Лукойл Нефтохим" блокираха изхода на Бургас в посока София. Протестът им започна с изпълнение на българския химн и други патриотични песни. Точно в 10:00 часа протестиращите нефтохимици, "въоръжени" с плакати и знамена, блокираха движението на изхода на града. През блокадата се пропускаха само автобуси на градския транспорт.
Причините за недоволството е несигурността, свързана с дерогацията на руски петрол, каза Михаил Дойнов, главен технолог в завода.
"Тези, които говорят, че Лукойл е със свръх печалба и се налага някаква такса от 3 млн на ден, която е просто невъзможна. Никой не знае как е изчислена тази такса. От друга страна 100% от държавния резерв трябва да е на територията на Република България, което е невъзможно - ние нямаме толкова вместимост, за да го реализираме.
При всички случаи спираме - и при отнемане на дерогацията и при въвеждането на тази такса."
Ако не бъдат чути, следващият протест ще бъде в София, казаха нефтохимиците.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!