Награждават най-добрите ученици в Бургас

вторник, 5 декември 2023, 07:23

Награждават най-добрите ученици в Бургас

Размер на шрифта

Общо 270 изявени ученици с отличия през годината и призови места в престижни международни и национални олимпиади, състезания и конкурси, ще бъдат наградени по традиция в навечерието на празника на Бургас - Никулден.
Петата тържествена церемония по връчване на наградите на Община Бургас - „Ученик на годината“ и „Студент на годината“ ще се проведе от 13.30 часа в зала "Атриум" на Бургаския свободен университет в присъствието на ученици, преподаватели и родители.
Призът „Ученик на годината“ ще получат шестима бургаски ученици, класирани в категориите „Изкуства“ /І-VІІ и VІІІ - ХІІ кл./, „Математика и природни науки“ /I-VII и VIII-XII кл./ и „Хуманитарни науки“ /I-VII кл. и VІІІ - ХІІ кл./.
Наградата е част от общинската програма „Бургаски деца“, която има за цел да насърчава и подкрепя изявени ученици с постижения в областта на образованието, науката и изкуствата.

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!