Осъдиха на 8 години затвор мъж, държал 32 кг. наркотици в гараж в Бургас

сряда, 3 юни 2026, 11:20

Осъдиха на 8 години затвор мъж, държал 32 кг. наркотици в гараж в Бургас

СНИМКА: БНР

Размер на шрифта

Състав на Окръжния съд в Бургас осъди на 8 години затвор подсъдим за държане с цел разпространение на 32 кг. наркотични вещества. Той ще трябва да плати и глоба в размер на 20 000 евро.

Мъжът е признат за виновен в това, че на 23 март 2024 г. в гаражна клетка в блок в ж.к. „Изгрев“ е държал таблетки амфетамин и метамфетамин с общо тегло около 32 030 грама, посочват от съда. Стойността на наркотика е изчислена на 1 761 716 лева.

Наказанието ще бъде изтърпяно при първоначален „строг“ режим.

Присъдата подлежи на обжалване и протестиране в 15-дневен срок пред Апелативен съд - Бургас.

По публикацията работи: Нина Рангелова - БНР Бургас

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!