Новина
Осъдиха на 8 години затвор мъж, държал 32 кг. наркотици в гараж в Бургас
сряда 3 юни 2026 11:20
сряда, 3 юни 2026, 11:20
СНИМКА: БНР
Размер на шрифта
Състав на Окръжния съд в Бургас осъди на 8 години затвор подсъдим за държане с цел разпространение на 32 кг. наркотични вещества. Той ще трябва да плати и глоба в размер на 20 000 евро.
Мъжът е признат за виновен в това, че на 23 март 2024 г. в гаражна клетка в блок в ж.к. „Изгрев“ е държал таблетки амфетамин и метамфетамин с общо тегло около 32 030 грама, посочват от съда. Стойността на наркотика е изчислена на 1 761 716 лева.
Наказанието ще бъде изтърпяно при първоначален „строг“ режим.
Присъдата подлежи на обжалване и протестиране в 15-дневен срок пред Апелативен съд - Бургас.
По публикацията работи: Нина Рангелова - БНР Бургас
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!