Новини Здраве

Новина

Министър Катя Ивкова:

4,3 млн. евро ще са необходими за довършване на областната болница в Ямбол

вторник, 9 юни 2026, 17:30

4,3 млн. евро ще са необходими за довършване на областната болница в Ямбол

СНИМКА: Даниела Костова

Размер на шрифта

4,3 млн. евро ще са необходими за довършването на новата сграда да областната болница в Ямбол. Това съобщи при огледа на обекта  министърът на здравеопазването Катя Ивкова.


До три месеца  след осигуряването на средствата лечебното заведение е възможно да влезе в експлоатация посочи министър Ивкова, след като се запозна с етапа на строителството и доставеното оборудване и обзавеждане.
За това сега всички строителни книжа, също ще ги прегледаме, ще се съгласуваме и с Министерството на регионалното развитие и благоустройството, преди да пристъпим към последващите стъпки
Осигуряването на средствата за довършване на обекта ще стане след приемането на бюджета, допълни спортният министър Енчо Керязов, който е и бивш заместник кмет на Ямбол и също присъства на огледа. 
Аз съм сигурен, че Министерството на здравеопазването ще направи свой анализ и ще прецени,  възможно най-бързо, най-скоро да се вземат и с господин Шишков, и с господин Гълъб Донев решения откъде ще бъдат взети парите.
Областният управител Георги Чалъков заяви, че в старата сграда вече е невъзможно да се работи и да се лекуват хора.
Да, срокове в момента не може да кажем, но аз съм сигурен, че в най-скоро време тези срокове ще станат ясни.
Директорът на многопрофилната болница Св. Пантелеймон д-р Панайот Диманов подчерта, че апаратурата, която е доставена преди повече от година е в пълна изправност:
Тя се наблюдава, до  края на нейния  гаранционен период, тя ще бъде следена.

Новата сграда на болницата в Ямбол се строи почти половин век, а междувременно лечебното заведение се помещава в около 20 различни постройки. 

По публикацията работи: Нина Рангелова - БНР Бургас

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!