Новина
Полицията в Приморско залови мъж, шофирал с 2,94 промила алкохол
четвъртък 11 юни 2026 10:15
четвъртък, 11 юни 2026, 10:15
СНИМКА: БНР
Размер на шрифта
На територията на Бургаска област са установени три отделни случая на управление на превозни средства след употреба на алкохол и наркотични вещества.
При първия случай, на пътя между Созопол и Приморско, 34-годишен мъж от София е бил спрян за проверка от служители на Районното управление в Приморско. При тест е установено, че той е управлявал автомобила след употреба на алкохол с концентрация 2,94 промила. Водачът е отказал да даде кръвна проба за химичен анализ. Той е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет.
Във втория случай, на улица „Янко Комитов“ в Бургас, в района до индустриален обект, служители на Второ районно управление са спрели за проверка 42-годишен бургазлия. Тестът с дрегер отчел 1,02 промила алкохол в кръвта. Мъжът е в период на изтърпяване на осъдителна присъда по дело на Районен съд - Малко Търново. Водачът е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет.
В третия случай, в района след изхода на поморийския квартал „Каменар“ в посока Каблешково, 31-годишен мъж от поморийското село Дъбник, е бил спрян от полицията. При проверка е установено, че той е управлявал след употреба на наркотични вещества – метамфетамин. Водачът е задържан за срок до 24 часа. И по трите случая са образувани бързи производства.
По публикацията работи: Християна Йорданова - БНР Бургас
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!