Новина
Официално:
Обявиха държавния прием за новия Факултет по фармация в Бургас
четвъртък 11 юни 2026 13:00
четвъртък, 11 юни 2026, 13:00
СНИМКА: архив
Размер на шрифта
Новоразкритият Факултет по фармация към Бургаския държавен университет "Проф. д-р Асен Златаров" ще приеме първите си 25 студенти по държавна поръчка през есента на 2026 година. Стартирането на кандидатстудентската кампания бе оповестено от кмета на града Димитър Николов в официалния му профил в социалните мрежи.
Новото академично звено ще бъде ръководено от проф. д-р Емил Христов. Екипът от преподаватели за предстоящата учебна година вече е изцяло сформиран.
В съобщението си Димитър Николов изрази благодарност към всички страни, допринесли за реализирането на проекта, като отбеляза, че разкриването на факултета преминава през дълъг процес на подготовка, преди да се стигне до официалното обявяване на приема за първия випуск.
По публикацията работи: Ивайло Пеев
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!