Димитър Николов: Детската болница в Бургас ще отвори, няма връщане назад
четвъртък 11 юни 2026 15:15
четвъртък, 11 юни 2026, 15:15
СНИМКА: Димитър Николов
Размер на шрифта
Детската болница в Бургас ще отвори врати, няма връщане назад, това обяви във фейсбус профила си кметът Димитър Николов по повод решение на Националната здравноосигурителна каса.
Малко по-рано членът на Надзорният съвет на касата адв. Пламен Таушанов изнесе информация, че НЗОК е отхвърлила искането за заплащане на дейността на детската болница в Бургас, съобщава codehealth.bg.
Кметът Николов поясни, че се касае за административна процедура, а лекарският екип вече е сформиран:
Повече от 17 са лекарите и медицинските сестри, които до този момент са работили само в чужбина и се върнаха от чужбина в България, в Бургас, чрез тях дойдоха нови стандарти по отношение на детското здравеопазване, има и много специалисти от страната. Вече сме готови.
Той посочи стъпките в административната процедура, като акцентира на това, че по закон решението на НЗОК трябва да се вземе след здравното министерство.
Болницата ще започне да работи в момента, в който министърът на здравеопазване подпише документа, с който дава правото детската болница да функционира. На другата сутрин с този документ аз ще отида до Здравната каса да подпишем договор и след като го подпишем на третия ден ние имаме право да работим.
Това, което зависи от нас е свършено. Убеден съм, че държавата ще финализира до седмици административния процес, допълва кметът Димитър Николов.
По публикацията работи: Нина Рангелова - БНР Бургас
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!