Новина
Започва стажантска програма за студенти в бургаските детски градини и училища
петък 12 юни 2026 13:50
петък, 12 юни 2026, 13:50
СНИМКА: Община Бургас
Размер на шрифта
И това лято Община Бургас стартира стажантската програма за студенти по медицина и здравни грижи в областта на детското и училищното здравеопазване. Инициативата има за цел да запознае бъдещите медицински специалисти с организацията и предоставянето на здравни услуги в детските и учебните заведения. Така се създават и възможности за тяхното задържане, като в бъдеще те станат част от общинската здравна система.
Стажът ще се проведе през летните месеци – от 1 юли до 31 август 2026 г., като минималната продължителност е един месец. Участниците ще получават възнаграждение в размер на 90% от основното месечно възнаграждение на медицински специалист в системата на детското и училищното здравеопазване.
Право на участие имат всички студенти от посочените специалности, които подадат заявление по образец и приложат уверение от Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ за успешно завършен втори курс – за специалност „Медицинска сестра“; трети или четвърти курс – за специалностите „Лекарски асистент“ и „Лекар“.
Стажантите ще бъдат разпределени в здравни кабинети към детски градини, самостоятелни детски ясли и яслени групи към детски градини на територията на Община Бургас.
По публикацията работи: Нина Рангелова - БНР Бургас
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!