понеделник 22 юни 2026 14:00
понеделник, 22 юни 2026, 14:00
СНИМКА: БНР Бургас
Размер на шрифта
От 10 години управлявам плажа, но не съм виждал толкова много мазут, заяви концесионерът на плаж Велека Филип Баров. И друг път е имало мазут, но никога толкова много, поясни той.
Почистването е започнало още в петък и е продължило в събота. В него са се включили служители на фирмата, стопанин на ивицата и доброволци.
Ние сме една общност и веднага предприехме действия, подчерта Баров и уточни, че е имало деца по програма "Еразъм" в Синеморец, които също са чистели.
В момента са останали на места под пясъка много малки частички мазут, те са колкото малки бонбони, каза още концесионерът.
Баров очаква институциите да установят кой е виновникът за мазута по Черноморието и да му бъде наложена глоба.
ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ:
По публикацията работи: Десислава Златева - БНР Бургас
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!