сряда 10 юни 2026 08:07
сряда, 10 юни 2026, 08:07
Серина Уилямс (вдясно) и Виктория Мбоко спечелиха на двойки.
СНИМКА: БГНЕС
Размер на шрифта
След близо четири години отсъствие от професионалния тенис американската звезда Серина Уилямс се завърна на корта с победа на двойки на турнира по тенис от категория WТА 500 в "Куинс Клъб" на трева в Лондон.
44-годишната Уилямс показа, че все още не е загубила форма, като изпълняваше сервиси със 190 километра в час, и заедно с 19-годишната канадка Виктория Мбоко спечели първия им мач на двойки.
Уилямс и Мбоко победиха поставените под номер 3 Никол Меличар-Мартинес (САЩ) и Ерин Раутлиф (Нова Зеландия) със 7:6(2), 6:2 в първия професионален мач на Уилямс от Откритото първенство на САЩ през 2022 година. Американката завърши мача с два аса.
"Беше толкова забавно. Толкова много се забавлявах да играя с Виктория", каза носителката на 23 титли от Големия шлем Уилямс в интервю на корта.
"Тя наистина успя да задържи темпото и да играе наистина силно във важните точки. Наистина можех да разчитам на нея. Никога не сме играли заедно, но просто се чувствах толкова естествено с нея на корта", добави тя.
На четвъртфинал американката и канадката се изправят срещу Лейла Фернандес (Канада) и Лаура Зигемунд (Германия).
Уилямс обяви завръщането си на двойки миналата седмица, но все още не е решила дали ще поднови и кариерата си на сингъл и дали ще участва на Уимбълдън.
По публикацията работи: Любомир Тодоров
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!