Олег Невзоров отсече: Никъде няма да избягам!

СНИМКА: Личен архив

Размер на шрифта

Собственикът на корпорацията КУБ, която е построила незаконните сгради в Баба Алино – Олег Невзоров, се оказа в България, и то от миналата седмица, от 16 юни. Вчера той беше на пореден разпит в полицията във Варна.

Пред журналисти Невзоров отрече да е имал протекция от политици, както и да е давал пари на някого, за да получи документите за строителството на комплекса.

Кореспондентът на БНР във Варна Даниела Стойнова разговаря с Олег Невзоров, минути след като излезе от областната дирекция на полицията:

Г-н Невзоров, как обяснявате всичко това?

"Сега върви проверка и едва след нея ще дам информация за всички вас. Проверката е от правоохранителните органи и от държавните институции, ще има и брифинг след проверката".

Чувствате ли се виновен?

"Не, не се чувствам виновен, надявам се на справедливост и на разкриване на истината от държавните институции. Що се отнася до това дали са истински документите за строеж, имам всички документи и те са в правоохранителните органи и се проверяват".

Има ли подобно разследване срещу Вас в Украйна?

"Не, няма подобно разследване, аз съм неосъждан, имам две висши образования, никога не съм получавал призовка".

Ще останете ли във Варна и след разпитите?

"Аз съм тук, аз съм във Варна, в България, никъде няма да избягам, има много клевети, лъжи, много кал, много мръсотия срещу мен. Аз съм тук, Варна е моят втори дом, харесвам града, много прилича на родната ми Одеса, виждам голям потенциал във Варна. Одеса е град-побратим на Варна".

Незаконно ли е селището в Баба Алино?

"Според мен е законно, имам документи, имам преписка с администрацията, получил съм различни документи. Има проверка и само държавата ще каже истината, информацията е противоречива".

Г-н Невзоров, имате ли закрила от български  политици?

"Никога не съм имал!"

А защо не сте в Украйна, за да воювате?

"Аз съм бизнесмен, не всички в Украйна воюват, не е задължително, има хора, които воюват, но има и такива, които работят. Аз помагам на хората в Украйна – финансово. Войната е голям проблем за всички хора, но в Украйна работят и институциите, и бизнесът".

Страх ли ви е от покушение срещу вас?

"Не, аз съм законен гражданин и нямам опасения за сигурността и живота си".

Интервюто можете да чуете от звуковия файл.

По публикацията работи: Мария Йорданова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!